NAVRCHOLU.cz

FUKAWA LFP100-12 LiFePo4 (12,8V 100Ah Bluetooth)

LiFePO4 (Lithium-železo-fosfátové) akumulátory jsou díky svým vlastnostem stále populárnější a v mnohých aplikacích skvěle nahrazují olověné akumulátory. Mají dlouhou životnost, vysokou energetickou hustotu, rychlé nabíjení, jsou bezúdržbové, bezpečné a s výborným poměrem cena/ výkon. Využití ... více
Objednací kód: 54351164
Kód výrobce: 14399
Výrobce: FIAMM
Záruční lhůta: 24 měs.
Dostupnost: na centrálním skladě
Cena bez DPH: 9 329 Kč
Cena s DPH: 11 288 Kč
Porovnání Oblíbené

LiFePO4 (Lithium-železo-fosfátové) akumulátory jsou díky svým vlastnostem stále populárnější a v mnohých aplikacích skvěle nahrazují olověné akumulátory. Mají dlouhou životnost, vysokou energetickou hustotu, rychlé nabíjení, jsou bezúdržbové, bezpečné a s výborným poměrem cena/výkon. Využití najdou především v solárních systémech, větrných elektrárnách, karavanech, lodích a člunech, chatách nebo i v různých elektrických vozících a záložních systémech.

Technické parametry:
- typ: LiFePO4 (Lithium-železo-fosfát)
- jmenovité napětí: 12,8V
- kapacita: 100Ah
- energie: 1280Wh
- max. vybíjecí proud: 100A
- max. nabíjecí proud: 100A
- nabíjecí napětí: 14,6 V +-0,2V
- počet cyklů / životnost: 2000-8000 cyklů (podle míry vybití)
- samovybíjení za měsíc: do 3%
- teplotní rozsah při nabíjení: 0°C až 45°C
- teplotní rozsah při vybíjení: -20°C až 60°C
- mezní vybíjecí napětí: 10V
- vestavěný smart BMS systém (battery management system)
- sledování stavu baterie v mobilní aplikaci přes Bluetooth
- odolnost proti vodě a prachu: IP65
- připojení: šroub M8
- rozměry (DxŠxV): 330×173×212mm
- hmotnost: 12,1kg

Hlavní výhody LiFePO4 akumulátorů FUKAWA:

1. Bezpečnost: LiFePO4 akumulátory FUKAWA nejsou náchylné na vznícení jak je tomu u Li-ion akumulátorů a jsou tak mnohem bezpečnější. Akumulátory FUKAWA mají integrovaný Battery Management System (BMS), který chrání jednotlivé články baterie při nabíjení a vybíjení, tak aby nedošlo k jejich poškození.

2. Bluetooth a mobilní aplikace: akumulátory FUKAWA FW LFP100-12 mají navíc integrované Bluetooth a lze tak pomocí chytrého telefonu jednoduše sledovat stav akumulátoru v reálném čase.

3. Bezúdržbovost: LiFePO4 akumulátory jsou bezúdržbové a díky hermeticky uzavřené konstrukci je lze používat v libovolné poloze.

4. Nízká hmotnost: oproti olověným bateriím mají LiFePO4 baterie jen cca třetinovou hmotnost, proto jsou velmi oblíbené i mezi rybáři a chataři, kde je nutné časté přenášení.

5. Finanční úspora: LiFePO4 akumulátory FUKAWA mají dlouhou životnost (2000-8000 cyklů podle míry vybití) a díky tomu jsou výrazně méně nákladné v dlouhodobém horizontu, jelikož je není nutné měnit tak často jako olověné akumulátory, které mají životnost cca 500 cyklů.

6. Rychlé nabíjení: LiFePO4 akumulátory lze nabíjet rychleji než olověné akumulátory, proto jsou vyhledávané do fotovoltaických systémů a elektráren (FVE), kde se dokážou dobít i během relativně krátké doby slunečního svitu.

7. Vysoká energetická hustota: LiFePO4 akumulátory FUKAWA mají vysokou hustotu energie a mohou tak uchovávat velké množství energie v relativně malém prostoru.

-|CZ|SK|EN